Від дотримання чистоти у ветеринарних приміщеннях і під час виконання різних повсякденних маніпуляцій багато в чому залежить безпека і тварин, і обслуговуючого персоналу. Тому в усі часи залишається актуальною гігієна у ветеринарії. Ефективні методи дезінфекції та безпеки ви зможете забезпечити завдяки широкому асортименту спеціальних засобів з каталогу нашого магазину.

Гігієна у ветеринарії: ефективні методи дезінфекції та забезпечення безпеки

Що собою являє дезінфекція у ветеринарії?

До цього розряду належать заходи, які спрямовані на забезпечення в господарстві тваринам здорових безпечних умов утримання. Гігієнічні вимоги поширюються на приміщення, в яких перебувають тварини, місця їх відгодівлі, випоювання, лікування, перегону й транспортування.

Різновиди дезінфекції

Дезінфікування здійснюється відповідно до встановленого розпорядку з профілактичною метою. Позапланові заходи застосовуються при виникненні інфекційних захворювань і ризику епідемії. Така ветеринарна дезінфекція в Україні, як і в усьому світі, належить до категорії лікувальних дій. Вони бувають поточними й заключними. Специфіка їх застосування така:

  1. Профілактична дезінфекція. Вона застосовується для того, щоб знищити хвороботворні мікроорганізми, які потрапляють у приміщення найрізноманітнішими шляхами ззовні. Такі заходи здійснюються зазвичай перед стійловим періодом, тобто восени, і після його завершення, тобто навесні. Обробці піддаються всі конструкції в приміщенні та застосовуваний у них інвентар.
  2. Поточна дезінфекція. Вона регулярно здійснюється у тваринницьких господарствах, ветеринарних клініках і аптеках. Це пов'язано з підвищеною ймовірністю потрапляння джерел інфекції через осіб, що контактують, з-поміж обслуговуючого персоналу або хворих тварин. Завдання такої дезінфекції — знищення збудників захворювання і створення неприйнятних для них умов.
  3. Заключна дезінфекція. Вона здійснюється після подолання захворювання. У такому разі знімається карантин, а всі приміщення та інструменти піддаються рясній обробці. Перед цим здійснюється механічне видалення забруднень, у яких може затримуватися патологічна мікрофлора. Після цього застосовується інтенсивна обробка хімічними засобами.

Гігієна у ветеринарії

Вимоги до дезінфекції

Перш ніж приступити до запланованих заходів, потрібно підготувати ефективні методи, інструменти й матеріали для дезінфекції. У ветеринарії використовують найрізноманітніші види сухої, вологої, хімічної й механічної обробки. Вимоги до них такі:

  • для знищення хвороботворної мікрофлори важливо використовувати вологий метод дезінфекції;
  • порядок здійснення очищення — підлога, решітки, канали, нижня половина стін, канали, решітки та підлоги;
  • засоби з різким запахом, який швидко вивітрюється, застосовуються в приміщеннях без наявності тварин;
  • за присутності тварин у приміщенні застосовуються більш щадні засоби дезінфекції без запаху;
  • дрібноструменеві обприскування — ефективний метод дезінфекції із застосуванням холодного хлору;
  • обробка фенолкризольними та лужними засобами виконується після їх попереднього підігріву;
  • для виконання хімічної дезінфекції після завершення механічного очищення забезпечується герметизація на період близько 6 годин.

Дезінфекція у ветеринарії

Засоби дезінфекції

У нашому інтернет-магазині засоби для дезінфекції замовити онлайн можна різних видів. Це препарати для дезінфекції поверхонь і об'єктів, для автоматичної обробки та розпилення генератором туману. Для повсякденного застосування можна обрати ефективні ультрафіолетові рециркулятори бактерицидні або кварцові опромінювачі. Для гігієни систем водопостачання рекомендуються опромінювачі води, аквадистилятори та спеціальні хімічні засоби.

Це далеко не всі ефективні засоби й методи дезінфекції та забезпечення безпеки. Гігієну у ветеринарії на найвищому рівні ви зможете забезпечити, якщо скористаєтеся пропозиціями нашого інтернет-магазину.