Коли тварина хворіє, то буває дуже важко вчасно поставити діагноз, щоб підібрати ефективне лікування. Тому спочатку проводиться коректна діагностика. Для цього використовують найрізноманітніші технології. Проте у ветеринарії вони мають низку специфічних моментів. Наприклад, як підготувати тварину до ендоскопії? Для класичної медицини це не питання. А ось власникам тварин необхідно виконати низку актуальних дій, щоб уникнути можливих перешкод для виконання діагностичних маніпуляцій.

Як підготувати тварину до ендоскопії?

Що собою являє ветеринарна ендоскопія?

Цей вид діагностики дає змогу досліджувати різні органи тварини. При цьому ендоскоп вводиться в порожнини тіла через природні отвори або зроблені хірургічним шляхом. Найчастіше виконується ендоскопія шлунково-кишкового тракту тварин. В Україні її сьогодні можуть виконати практично в будь-якій ветеринарній клініці. Використовують цю процедуру також на виїзді, при наданні невідкладної допомоги пацієнту. Ендоскоп може бути жорстким або гнучким із відеокамерою на кінці. Якщо в медицині цю процедуру можна виконувати без знеболювання, то тваринам обов'язково вводять анестезію.

Показання до застосування ендоскопії у ветеринарії

Цей вид діагностики використовується, якщо до цього є показання. Також ендоскоп застосовують для видалення сторонніх тіл зі шлунка та проведення цитологічних або гістологічних досліджень. Зокрема, шлунково-кишковий тракт досліджується за наявності таких симптомів і захворювань:

  • Чужорідні тіла в шлунку або кишечнику;
  • Виразка шлунку або ж 12-палої кишки;
  • Кровотеча, ентеропатія, гастроентерит;
  • Кишкова непрохідність, пухлина, кровотеча.

Ендоскопія у ветеринарії

Як підготувати тварину до ендоскопії?

Виконання цієї процедури супроводжується не стільки болем, скільки стресом і неприємними відчуттями. Тому так важливо правильно підготувати тварину до ендоскопії. Як це зробити? Відповідно до рекомендацій ветеринарного лікаря. В основному він дає такі вказівки:

  • Виконання необхідних аналізів. Їх призначає гастроентеролог за результатами огляду тварини.
  • Голодна дієта. Тварині не можна давати їжу протягом 12 годин перед виконанням процедури.
  • Обмеження в питті. Воду потрібно припинити давати за 4 години перед виконанням ендоскопії ШКТ.
  • Спеціальна підготовка. Вона знадобиться, якщо призначене дослідження товстого кишківника.
  • Лікування різних захворювань. Вони можуть стати перешкодою для проведення діагностики.
  • Підготовка до наркозу. Зазвичай виконують УЗД серця, а також загальний аналіз крові та біохімію.
  • Додаткові дослідження. Їх визначає лікар. Найчастіше вони пов'язані з наявністю хронічних захворювань у пацієнта.

Ветеринарне обладнання для ендоскопії в Біовет

Сьогодні можна купити обладнання для виконання ендоскопії тваринам в інтернет-магазині компанії Біовет. Тут пропонується продукція топових виробників за вигідними цінами. Зробити правильний вибір вам допоможуть консультанти компанії. Усю необхідну інформацію ви також можете знайти в картці кожного конкретного товару. Тут можна вибрати:

Ендоскопічне дослідження тварин

У чому полягає процедура ендоскопії тваринам?

Такі дослідження переважно проводяться у ветеринарній клініці. Перед тим, як виконати ендоскопічні дослідження тваринам, виконується анестезія. Після цього ендоскоп подається в ніс або в рот тварини. На шляху проходження відеокамери фіксують стан органів і тканин. У разі необхідності можна зробити зішкріб або мазок у досліджуваному органі. Після завершення процедури тварина залишається ще деякий час під наглядом ветеринарного фахівця. Коли наркоз вийде, пацієнта відправляють додому. Але голодна дієта ще деякий час не припиняється, як і обмеження активної рухливості.

Рекомендуємо в нашому каталозі замовити обладнання для ветеринарної ендоскопії. Ціни на нього доволі помірні. До того ж періодично в нашому магазині пропонуються привабливі знижки.